אלימות ברשת

הרצאה "אלימות ברשת"

ילדים, זהירות מוקשים ברשת!

היכן הילדים / הנוער גולשים ברשת?
לאיזה תכנים הם נחשפים?
האם הם מודעים לאיומים ולסכנות במרחב המקוון?
האם ההורים מכירים את הסכנות האורבות בזירה הווירטואלית?

העולם הטכנולוגי מאפשר לכולנו חיים קלים, מהירים, תקשורתיים, קיצור טווחים ובמשפט אחד – כל העולם בכף ידנו….
עם זאת הקדמה מביאה איתה גם לא מעט בעיות בתחומים רבים לרבות, פיתויים העלולים להביא אסון מצד עברייני רשת תוך ניצול המשתמשים הרכים והתמימים ,הלו הם ילדנו…
מגוון העבירות אליהם חשופים הילדים הינם רבים ומגוונים החל מעבירות הונאה וגניבת זהויות ווירטואליות , גניבות כספים וכיוצ"ב ועד לעבירות אינוס קשות כנגד ילדות וילדים !! ואתם לא יודעים עד כמה הסכנה זמינה לכל פתח!!!

מניסיוני הרב בעבודת המשטרה על גווניה הרבים ועל כל החזיתות למדתי כי הזירה הווירטואלית הינה "אוקיינוס סוער" של בעיות וסכנות שכן אין אנו יכולים לשלוט במתרחש בזירה שכן ה"יכולות הסייבריות " יוצרות זהויות בדויות הנראות אמינות, לכאורה, מצד אחד ואילו מנגד "המשתמש התמים" ייפול ברשת המתחזה בקלות רבה שכן הכל נראה אמין מאד וכל זאת בכל תחומי החיים, משמע , עד אין סוף….!!

כמי שהיה בצוות ההקמה של יחידת "מאור" , שהיום הפכה ל"מוקד הלאומי לטיפול בעבירות כנגד בני נוער וילדים ברשת" , אין כמוני כדי להנגיש את הנושא על שלל הדוגמאות מחיי היומיום של כולנו.
לאמור, לכל אחד יש פוטנציאל להינזק ולהיפגע בזירה הווירטואלית ובעיקר ילדים ובני הנוער!!!

לאור כל האמור קם הצורך הדחוף להיחשף לסכנות האורבות ברשת שכן עד כמה נוכל להשגיח על הילדים ?! ובאין היכולת להיות ליד הילדים תמיד נצטרך לתת בידם את הכלים והכללים לאמצעי בטיחות יחד עם עין פקוחה מצדנו על המתרחש….חלה עלינו אחריות וסמכות הורית מלאה ואנו זקוקים לכלים לממש אחריות זאת!!

ההרצאה תעניק מחד לבני הנוער כלים להישמר מהנזקים ברשת ומאידך תעניק להורים כלים לפיקוח ובקרה לצד זיהוי סימנים המעידים על מצוקה אפשרית בקרב הילדים והתמודדות עם המתבגרים .

WordPress Lightbox Plugin